Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Reakce Viktora Vereše k článku Jiřího Oulického

9. 12. 2015 15:13:02
Někdejší bloger Viktor Vereš požaduje stažení tohoto článku Jiřího Oulického. Nevyhověli jsme mu, ale nabídli mu uveřejnění jeho reakce.

Bloger J. Oulický, se svými přáteli, proti mně používá hrubou kyberšikanu již dlouho v diskuzích, pod mými články, proto jsem tyto diskuze někdy raději neotvíral.

Dokonce napsal blogy Lži Viktora Vereše v řadě jeho článků nebo „Viktor Vereš – nenávistný demagog?“, kde mi např. vyčítá pravdivé údaje o papeži, které sám ani nezpochybňuje.

Navíc mne uráží, což je proti prvnimu pravidlu blogu (důvodu ke smazání) a přesto admin iDnes pan Dvořák odmítá nenávistný blog proti mé osobě, dle mého naplňující skutkovou podstatu kyberšikany, smazat.

Pan Oulický se snaží vyvolat dojem, že sloužit naprosto poslušně Hitlerovi v Hitlerjungend a Wehrmachtu byla jediná možnost pro mladého člověka. Že to není pravda, ukazují protinacistické organizace mládeže. Ano pouze ti bystřejší a předvídavější Němci odhalili, že nacizmus je nemorální zlo a zde vidím velké selhání církví, které se vždy tváří jako morální kompas a nyní naopak Hitlera a Mussoliniho podporovaly – Mussoliniho podle papeže seslala Prozřetelnost. Ohledně Německa:

Samotný Hitler, když viděl Vatikán na své straně, se držel svého slibu ohledně konkordátu a prohlásil 23. května 1933: „Stejně jako vidíme v křesťanství neotřesný základ morálního života, je i naší povinností pěstovat přátelské styky se Svatým stolcem pro jejich rozvoj“ (Universe, 31. března 1933).

V té době Vatikán plně podporoval nacisty. Papež poslal příkazy německým biskupům, kteří se shromáždili ve Fuldě, že mají nařídit svým kněžím, aby podporovali Hitlera. Již byl citován nestranný Annual register [c], ve kterém se píše, že o „obrovském přesunu katolické střední třídy v západním a středním Německu k nacistické straně zlomil moc starých středostavovských katolických stran.“ (193). Krátký pohled na volební statistiky ukáže, že počet katolických (plus židovských) hlasů neklesl, ale přibyly 4 miliony nových voličů. Mnozí katolíci váhali, protože nenáviděli židy a socialisty, ale neodvážili se volit nacisty. Ale z Říma přišel příkaz, že nepřátelství k nacistům musí zmizet. (To vše podle Catholic Revue de Deux Mondes z ledna 1935: Le Catholicisme et la politique mondiale.)

Mezitím Hitler začal připravovat volby. Ochromil komunistické a socialistické strany, když jim zakázal noviny a uvěznil jejich předáky. Žádný jednotlivý předák nenacistické strany neměl povolené prostředky, kterými by se mohl obracet k lidem kromě Brünunga, který nabádal německé katolíky, aby volili pro Hitlera.

27. února nacisté zapálili Říšský sněm, aby pobouřili miliony apatických Němců proti komunistům. Téhož dne byla komunistická strana zakázána a její členové vražděni nebo posíláni do koncentračních táborů. 5. března se konaly nové volby. Celé Německo spěchalo volit, a za pomoci mnohých katolíků, kteří je volili, nacisté získali větší počet hlasů a poslanců než jiné strany.

Hitler uzavřel jiné ujednání s Vatikánem ještě před uzavřením konkordátu. Vatikán neměl protestovat proti vnitřní politice jednající hrubě s „komunisty, socialisty a židy a dokonce s některými katolickými organizacemi“ (předpokládalo se levicovými). Vatikán souhlasil.

Konec citátu.

Ano k protinacistické činnosti byla potřeba i odvaha. A neměla by právě prozíravost a odvaha být kvalifikací pro úřad papeže, aby nás nezatáhl do nesmyslné 3. sv. války?

Být odpovědný za statisíce až milióny dětí znásilněných katolickými duchovními, jen přesouvanými podle směrnic budoucího papeže do jiných farností, je možná dobré na vytvoření vydíratelných duchovních, kteří splní jakýkoliv příkaz a později vás zvolí papežem, ale je to hluboce amorální a perverzní. Více dokument Zbav nás všeho zlého nebo BBC: Sex crimes and Vatican.

Dalšími obviněními, kde polemizuje s mými tvrzeními a přitom uvede, knihu jsem nečetl, o významném díle katolického učence z Cambridge uvede, že se jedná o pamflet, nenamáhá se uvést citace nebo prohlásí lze lehce dohledat, aniž uvede odkaz, nemá smysl se zabývat.

Nezlobte se pane Oulický, ale více se Vašimi články a připomínkami zabývat nebudu.

Viktor Vereš

***

Pozn.red.:

Z původního Verešova textu jsme z věty "Bloger J. Oulický, se svými přáteli, proti mně používá hrubou kyberšikanu (jak by mne bylo nejlepší upálit atd.) již dlouho v diskuzích, pod mými články..." odstranili část "jak by mne bylo nejlepší upálit atd.", protože toto tvrzení není doložené a tudíž v rozporu s Kodexem blogera. Viktora Vereše jsme o tom informovali.

Viktor Vereš se ohradil:

1) Žádám o okamžitou opravu vašeho tvrzení na: Pan Ing. Viktor Vereš žádal o stažení tohoto blogu, dle jeho mínění pomlovačného, lživého a naplňujícího trestný čin pomluvy. Admin blogů MF DNES pan Dvořák odmítl, ačkoliv obecně urážení jiného blogera je hlavní důvod k stažení urážejícího blogu.

Jen nabídl, že bloger Vereš bude moci dát do článku své vyjádření. Pan Vereš trval a stále trvá na stažení pomlouvačného blogu nicméně vyjádření dal. Pan Dvořák však vyjádření a urgence k zveřejnění vyjádření dlouhodobě ignoroval a reagoval pouze poté co pan Vereš poslal šéfredaktoru MF DNES mail, že pokud nebude věc urychleně řešena, dá věc soudu.

Pan Dvořák nesplnil ani slib, dát vyjádření do blogu a vůbec nezmínil požadavek na odstranění celého pomlouvačného blogu, do kterého dal jen odkaz na vyjádření pana Vereše, z kterého navíc zcenzuroval, co se mu nehodilo/nelíbilo.

Ing Viktor Vereš

Původní formulaci: Viktor Vereš požádal redakci o vložení své reakce na tento článek. Protože je obsažná, naleznete ji zde., jsme změnili na Viktor Vereš žádá stažení tohoto blogu. Žádost jsme neakceptovali a nabídli vložení jeho reakce do článku. Protože je obsažná, naleznete ji zde.

Autor: | středa 9.12.2015 15:13 | karma článku: 13.75 | přečteno: 305x

Další články blogera

Zemřel Prof. RNDr. Jiří Konta, DrSc., uznávaný mineralog a petrolog

Autor knihy Slyšet své srdce, Prof. RNDr. Jiří Konta, DrSc., světově uznávaný mineralog a petrolog, zemřel ve věku 95 let po krátké nemoci 22. února 2017 ve Vinohradské nemocnici.

27.2.2017 v 13:50 | Karma článku: 13.59 | Přečteno: 441 | Diskuse

Reakce Diakonie Československé církve evangelické na blog Pavla Dudra

Diakonie ČCE reaguje na článek Otevřený dopis řediteli Diakonie ČCE Mgr. Petrovi Haškovi ohledně ubytování uprchlíků.

14.8.2015 v 16:15 | Karma článku: 19.98 | Přečteno: 1095 | Diskuse

Stanovisko Asociace klinických logopedů České republiky

k probíhající medializaci případu poskytování logopedické péče za přímou platbu a oznámení o podezření z pohlavního zneužívání na otce šestileté dcery „logopedkou“ v Klatovech. Tento případ s tragickým koncem pro otce dvou malých dětí byl v posledních dnech silně medializován i rozsáhle diskutován.

28.1.2015 v 22:42 | Karma článku: 35.49 | Přečteno: 12909 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Luděk Kratochvíl

Volby do parlamentu 1920/24

18. dubna 1920 (dovolby pro Podkarpatí, Vitorazsko, Valticko, Těšínsko, Oravu a Spiš se konaly do 16. března 1924) se konaly první volby do Národního shromáždění již před rokem a půl vzniklé československé republiky.

20.10.2017 v 20:42 | Karma článku: 6.36 | Přečteno: 83 | Diskuse

Karel Trčálek

Než nás zadáví svoboda volby

Snad už jsem se z těch voleb docela nepomátl! A vy určitě taky! Což vy taky nejste už z toho docela pomatení?

20.10.2017 v 19:34 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 110 | Diskuse

Ivana Pavlisková

To nesmíš !

Je toho mnoho, co nám zakazují úřady a nejen ty. Když odmyslím poslední velký zákaz, který rozpoltil společnost, a to zákaz kouření v restauračních zařízeních, jsou to drobné, někdy se chce říct i naschvály, které otravují život.

20.10.2017 v 18:54 | Karma článku: 14.15 | Přečteno: 245 | Diskuse

Jana Slaninová

Nepolitický blog: volby v bačkorách

Jsem nachcípaná, chytla jsem to od manžela. Oba ucpané nosy, kapesníky kam se podíváš. Ale volby jsou tu (opět) jako každé volební období. Tak se dáme do gala - tepláky, pantofle, občanky. A kapesníky.

20.10.2017 v 15:45 | Karma článku: 8.62 | Přečteno: 171 | Diskuse

Milan Šupa

Pryč se vší duchovní leností a škodlivým klamem jisté spásy!

Krásné řeči křesťanských církví o všechno odpouštějící Lásce Stvořitele, která se za nás obětovala na kříži a kterou stačí pouze přijmout a budeme spaseni jsou omylem!

20.10.2017 v 15:15 | Karma článku: 5.86 | Přečteno: 106 | Diskuse
Počet článků 57 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 4400


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.