Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Polemika k článku: Pyratine nebo Tropokolagen? Volte podle složení!

19. 03. 2014 18:42:49
Přetiskujeme reakci ředitele firmy Senetek - Pyratine, Franka J. Massina z USA na článek http://pilna.blog.idnes.cz/c/399342/Pyratine-nebo-Tropokolagen-Volte-podle-slozeni.html. Reakce je tučně vložena do textu článku.

Média jsou nyní totálně zahlcena přípravky Pyratine, které obsahují deriváty rostlinného hormonu kinetinu ze skupiny cytokininů vyvinuté v Laboratoři růstových regulátorů v Olomouci.

(Pyratine® neobsahuje kinetin, ale aktivní látka v přípravku Pyratine®, furfuryl tetrahydropyranyl adenin, představuje novou a pokrokovou skupinu cytokininů a je v současné době chráněna různými patenty)

Čeští vědci jsou špičky, ale proč to výrobce proboha zazdil parabeny a další chemií?

Určitě nemohu nic vytknout objevu olomouckých akademiků. Jen je škoda, že jejich objev zbytečně hyzdí chemické látky, které výrobce do přípravku dává. producer

(Společnost Pyratine® LLC se zabývá výrobou léčiv i biotechnologiemi. Pracovníci společnosti Pyratine® jsou zapojeni do vývoje Renova®, jediného léku schváleného americkým Úřadem pro kontrolu potravin a léků (FDA) pro léčbu stárnoucí kůže a vyvinuli látku kinetin, kterou společnost Valeant Pharmaceuticals úspěšně uvedla na trh jako Kinerase® a tento přípravek patří mezi přípravky proti stárnutí nejvíce prodávané volně bez předpisu na trhu léčiv v Severní Americe. Složení tohoto nejvíce prodávaného přípravku proti stárnutí obsahuje látku Pyratine® vyvinutou vědci společnosti Pyratine® a patřící do duševního vlastnictví společnosti Pyratine® LLC. Připomínám, že uvedená složka byla od roku 1999 použita pro miliony různých účelů a je obecně uznávaná jako vynikající nosič aktivních látek. Tato složka byla rozsáhle testována na lidech za účelem zjištění dermální dráždivosti, oční dráždivosti a bylo provedeno množství dalších testů. Dvě nejproslulejší univerzity v USA provedly kontrolované klinické zkoušky přípravku Pyratine®, které prokázaly značné zlepšení zarudnutí, lézí, pavoučkových žilek, drobných vrásek, kropenaté kůže, kožních nerovností a zároveň prokázaly, že pokožce byla značně dodána hydratace S TÉMĚŘ ŽÁDNÝMI VEDLEJŠÍMI ÚČINKY. Jedna ze zmiňovaných studií byla prováděna po dobu celého jednoho roku.)

A z tohoto důvodu jsem vůči takové kosmetice velmi opatrná. Obzvlášť, když se jí věnuje příliš velké pozornosti (což svědčí o spoustě peněz vložených do marketingu) a ceně, která je na tak malé objemy až moc vysoká.

Elixír mládí totiž byl už v minulosti objeven, jenom se kolem něj nedělá tolik humbuku. Využívá tzv.tropokolagen a je cenově na tom lépe (samotná výroba je totiž dost nákladná).

(Ve srovnání s několika publikovanými klinickými zkouškami přípravku Pyratine®, neexistuje žádná kontrolovaná klinická zkouška prokazující léčivé účinky tropokolagenu)

Co se týká složení, tak tomu fakt nemohou žádné krémíčky konkurovat. Už jen tím že neobsahuje žádné parabeny! Toto je také vytrženo z kontextu – nezapomeňte, že v dnešních léčivech a krémech je tato složka stejně důležitá jako aktivní látka. Pyratine® byl nejen testován na lidech za účelem zjištění nežádoucích účinků, ale je hlavně používán již 15 let a patří mezi nejvíce prodávané artikly kosmetického řetězce Sephora na trhu USA.A je zajímavé, že ho odebírá i samotná Amerika, která nám cpe Pyratine :)

Proto jsem si vzala na porovnání dva produkty, které by měly mít účinky srovnatelé - PYRATINE XR – Creme 2oz/ 60ml s využítím technologie cytokininů (rostlinných hormonů) a Přírodní Kolagen INVENTIA na obličej - FACE 50ml využívající technologie trojité helisy (trojité šroubovice) získané z ryb, jejichž bílkovina je téměř identická s lidskou.

Jsme si jisti, že všichni by rádi viděli publikované výsledky zkoušek týkající se vašeho přípravku. Jak je uvedeno výše, výsledky klinických zkoušek přípravku Pyratine® byly publikovány v prestižních lékařských časopisech a lékaři v USA, Kanadě a Západní Evropě patří mezi hlavní zastánce a uživatele přípravku Pyratine®.

Oba zmněné produkty napomáhají regeneraci kožní tkáně po kosmetických zákrocích při papilárních a pustulárních defektech pokožky (prasklinky, vřídky, aj.), viditelně zjemňují a rozjasňují texturu pleti během několika dnů aplikování údajně bez nežádoucích účinků – nemají dráždit pokožku, způsobovat alergické reakce a mají být ideální pro citlivou pleť.

Právě u těch nedráždivostí bych se zastavila a porovnala hlavně složení.

Přírodní Kolagen Inventia FACE 50ml (MOC 1.640,-)
Co se týká složení, tak skutečně je nedráždivé. Obsahuje pouze vodu, kolagen (tropokolagen), Caprylyl Glycol, Elastin a kyselinu mléčnou. Vše totiž ostatní zařídí právě onen rozpad trojité helisy u kolagenu. Jde o biologicky aktivní produkt, který by chemie zničila. Zde nemohu nic vytknout, protože složení je naprosto dokonalé a skutečně jej může každý, i s tou nejcitlivější pletí či různými kožními problémy. Obzvlášť pro aknózní pleť je doslova zázrak, což byl právě první imupls, kdy jsem se této problematice začala věnovat, neboť jako jediný můj problém s akné vyřešil, viz tento článek.

PYRATINE XR – Creme 2oz/ 60ml (MOC 2.490,-)
U Pyratine XR je to už mnohem komplikovanější, protože tam mimo jiné byly použity i parabeny. Tučně jsou označeny látky, které nejsou pro citlivou či jinak postiženou pleť vhodné. Je zjevné, že autorka nemá žádné skutečné odborné vzdělání, jinak by nečinila taková bizarní prohlášení. Například, propylen glykol je používán v mnoha z nejvíce prodávaných přípravků jako je Diprolene, který patří k nejvíce používaným kortikostereoidním přípravkům na léčbu kůže, a který se používá i při zánětech kůže, kam patří i atopický ekzém. Isopropyl palmitát je složkou Retin-A®, přípravku schváleného FDA pro léčbu AKNÉ. Zdá se však, že autorka je zcela zaujatá a nepochybně je to zástupce nebo placený propagátor společnosti, která uvádí na trh netestovaný produkt Přírodní Kolagen Inventia. Jen uvažte, nejvýznamnější farmaceutické společnosti používají tyto složky v mnoha nejnovějších látkách, které se používají na léčbu zánětlivých stavů kůže, jako jsou atopický ekzém a akné. Čtenářům bych doporučil, aby požádali výrobce přípravku Přírodní Kolagen Inventia o výsledky vědeckých testů prováděných na lidech. Výsledky testů prováděných společností Pyratine® LLC jsou k dispozici na jejích webových stránkách, www.Pyratine.com.

Obsahuje vodu, Glyceryl Stearate & Laureth-23, Isopropyl Palmitate, Stearic Acid, Propylene Glycol, Cetyl Alcohol, Carthamus Tinctorius (Safflower) Seed Oil, Stearyl Alcohol, Glycine Soja (Soybean) Sterols, Furfuryl Tetrahydropyranyladenine, Dimethicone, Imidazolidinyl Urea, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Triethanolamine, Methylparaben, Soluble Collagen, Carbomer,Propylparaben, Panthanol, Sodium Hydroxide, Ascorbic Acid, Hydrolyzed Elastin

A teď si to hezky rozeberme, co by tam patřit nemělo

Isopropyl Palmitate - Přípravek Pyratine se chvástá, že působí proti akné. Trochu si tím protiřečí, protože Isopropyl Palmitate podporuje tvorbu komedonů (černých, ucpaných pórů, teček) a může na pleť působit agresivně. . Neuvěřitelné tvrzení, a to z toho důvodu, že isopropyl palmitát je obsažen v přípravku Retin-A®, který je vyráběný společností Johnson & Johnsona a je schválený FDA pro účely léčby akné a je také používán lékaři na LÉČBU KOMEDONŮ.

Propylen Glycol - řada Pyratine XR je určena pro citlivou pleť. Proč ale obsahuje i látku, která může být alergenní? Jak je uvedeno výše, propylen glykol se používá v nejvíce prodávaných kortikosteroidech, které jsou používány k léčbě mnoha zánětlivých onemocnění kůže. Propylen glykol POMÁHÁ doručit aktivní látku do správné oblasti kůže a tím přispívá k lepší účinnosti léčby.

Dimethicone - tento emulgátor znečišťuje životní prostředí, jde o silikonový derivát částečně rozpustný ve vodě. Tato složka je často používaná v kosmetice, farmaceutických a kosmetických přípravcích atd. Používá se ve skutečnosti jako základ v mnoha nejvíce prodávaných krémech na opalování. Krémy na opalování pomáhají chránit kůži před škodlivými slunečními paprsky.

Triethanolamine - látka pleti neprospěšná, má pouze syntetický účel - stabilizuje pH v produktu . Toto je snad nejabsurdnější tvrzení v celém článku, protože pH přípravku má značný vliv na aktivitu produktu. Je známou skutečností, že mnohé produkty kosmetického průmyslu jsou prodávány v „mrtvém“ stadiu, tj. nedochází k žádné biologické aktivitě z důvodu nesprávného pH přípravku. Mohli jsme být svědky takové situace několikrát v případě alfa-hydroxykyselin.

Methylparaben a Propylparaben - jde o konzervant, který zabraňuje přirozené enzymatické aktivitě pokožky a tkání. Zbytky této látky byly prokázány v nádorech prsu může způsobovat alergické reakce. Patří mezi nejznámějších 20 alergenů, propylparaben dokonce způsobuje zkřížené alergie! ! Tady už se docela přiostřuje používáním taktiky vyvolání strachu, aniž by bylo vzato do úvahy, o jaký druh zákroku se jednalo (injekce, implantáty, atd.), jaké množství bylo aplikováno atd... Toto tvrzení je zcela vytrženo z kontextu jistě za účelem propagace konkurenčního produktu, kterou autorka sleduje vlastní zájmy. Pokud by autorčino tvrzení bylo pravdivé, americký FDA a také většina ostatních regulačních orgánů by zakázali používání této složky. Její množství v přípravku Pyratine® je zanedbatelné.

Jestli má Pyratine působit i proti akné, pak nechápu, proč je tam použit olej ze světlice barvířské, protože aknózní pleti vadí. Také by něměl přípravek obsahovat Aloe Barbadensis, protože aloe rozšiřuje cévy, což pro růžovku i akné není zrovna vhodné a po čase se totiž u někoho mohou vyskytovat viditelné červené žilky. . Autorka by si měla prostudovat publikované výsledky klinických testů Pyratine®. Je nepochopitelné, že by osoba vzdělaná v této oblasti mohla činit takové neinformované poznámky, a to zejména v případě, kdy výsledky testů na lidech prokazují něco jiného. Nemohu uvěřit tomu, že se někdo odváží urážet české vědce, katedry dermatologie na proslulých lékařských fakultách, kapacity v oblasti dermatologie atd.... Zde se nabízí otázka, které kapacity v tomto oboru jsou zastánci produktu Přírodní Kolagen Inventia? Tropokolagen se údajně získává z živých ryb – omluvte mě, pokud je můj myšlenkový postup nesprávný, ale když o tom přemýšlím, vůbec mi to nedává smysl.

Navíc světnicový olej je vynikajícím zdrojem Omega-6, je bohatý na antioxidanty, posilují integritu buněčné membrány.

Závěr

Českým vědcům se podařil husarský kousek, když zjistili, co umí cytokininy, o tom není pochyb. Ale jak se pak s touto rostlinnou látkou naložilo při výrobě, která ji chemicky doslova pohřbívá, je zarážející. Myslela jsem, že kosmetiku zařadím do svého eshopu, protože Akademici věd ČR jsou světové špičky. Po podrobném rozboru, se kterým jsem se s vámi podělila, to neudělám. Příliš drahá sranda a příliš mnoho nežádoucí chemie. Proto stále zůstávám věrá tropokolagenu, který sama používám 8 let a vím, co umí.

Proboha, Pyratine® je obecně uznávaný jako nejefektivnější léčba rosacey – zarudnutí, lézí a pavoučkových žilek: navíc je klinicky prokázáno, že dodává hydrataci a v současné době je k dispozici i složení obsahující ochranný faktor, které nabízí veškeré potřebné výhody pro léčbu rosacey. Pyratine® je nedráždivý, téměř bez žádných vedlejších účinků a lze ho používat nepřetržitě po dlouhou dobu, na rozdíl od antibiotik užívaných orálně a kyselin dnes používaných k léčbě rosacey. Navštivte, prosím, webové pyratine.com a stáhněte si výsledky klinické zkoušky prováděné po dobu 48 týdnů v nejuznávanějším dermatologickém centru v USA.

Autor: | středa 19.3.2014 18:42 | karma článku: 21.18 | přečteno: 3144x

Další články blogera

Zemřel Prof. RNDr. Jiří Konta, DrSc., uznávaný mineralog a petrolog

Autor knihy Slyšet své srdce, Prof. RNDr. Jiří Konta, DrSc., světově uznávaný mineralog a petrolog, zemřel ve věku 95 let po krátké nemoci 22. února 2017 ve Vinohradské nemocnici.

27.2.2017 v 13:50 | Karma článku: 13.59 | Přečteno: 441 | Diskuse

Reakce Viktora Vereše k článku Jiřího Oulického

Někdejší bloger Viktor Vereš požaduje stažení tohoto článku Jiřího Oulického. Nevyhověli jsme mu, ale nabídli mu uveřejnění jeho reakce.

9.12.2015 v 15:13 | Karma článku: 13.75 | Přečteno: 305 | Diskuse

Reakce Diakonie Československé církve evangelické na blog Pavla Dudra

Diakonie ČCE reaguje na článek Otevřený dopis řediteli Diakonie ČCE Mgr. Petrovi Haškovi ohledně ubytování uprchlíků.

14.8.2015 v 16:15 | Karma článku: 19.98 | Přečteno: 1095 | Diskuse

Stanovisko Asociace klinických logopedů České republiky

k probíhající medializaci případu poskytování logopedické péče za přímou platbu a oznámení o podezření z pohlavního zneužívání na otce šestileté dcery „logopedkou“ v Klatovech. Tento případ s tragickým koncem pro otce dvou malých dětí byl v posledních dnech silně medializován i rozsáhle diskutován.

28.1.2015 v 22:42 | Karma článku: 35.49 | Přečteno: 12909 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Luděk Kratochvíl

Volby do parlamentu 1920/24

18. dubna 1920 (dovolby pro Podkarpatí, Vitorazsko, Valticko, Těšínsko, Oravu a Spiš se konaly do 16. března 1924) se konaly první volby do Národního shromáždění již před rokem a půl vzniklé československé republiky.

20.10.2017 v 20:42 | Karma článku: 6.36 | Přečteno: 83 | Diskuse

Karel Trčálek

Než nás zadáví svoboda volby

Snad už jsem se z těch voleb docela nepomátl! A vy určitě taky! Což vy taky nejste už z toho docela pomatení?

20.10.2017 v 19:34 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 110 | Diskuse

Ivana Pavlisková

To nesmíš !

Je toho mnoho, co nám zakazují úřady a nejen ty. Když odmyslím poslední velký zákaz, který rozpoltil společnost, a to zákaz kouření v restauračních zařízeních, jsou to drobné, někdy se chce říct i naschvály, které otravují život.

20.10.2017 v 18:54 | Karma článku: 14.15 | Přečteno: 245 | Diskuse

Jana Slaninová

Nepolitický blog: volby v bačkorách

Jsem nachcípaná, chytla jsem to od manžela. Oba ucpané nosy, kapesníky kam se podíváš. Ale volby jsou tu (opět) jako každé volební období. Tak se dáme do gala - tepláky, pantofle, občanky. A kapesníky.

20.10.2017 v 15:45 | Karma článku: 8.62 | Přečteno: 171 | Diskuse

Milan Šupa

Pryč se vší duchovní leností a škodlivým klamem jisté spásy!

Krásné řeči křesťanských církví o všechno odpouštějící Lásce Stvořitele, která se za nás obětovala na kříži a kterou stačí pouze přijmout a budeme spaseni jsou omylem!

20.10.2017 v 15:15 | Karma článku: 5.86 | Přečteno: 106 | Diskuse
Počet článků 57 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 4400


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.